גמילה מהימורים

תופעת ההימורים ומשחקי ההגרלות הינה תופעה חברתית התופסת תאוצה בחברה הישראלית. כמדי שנה רבים מבינים, כי הם זקוקים לגמילה מהימורים, וזאת לאחר שהגיעו עד לאובדן שליטה והתדרדרות באיכות החיים. ההימורים נתפסים כמשחק מרגש שניתן לשליטה. במציאות, ההימורים יוצרים אשליה מסיפורי האגדות. עבור רוב האנשים, הימורים הם פעילות מהנה שנעשית מתוך בחירה, כגון: משחקי קובייה, כרטיסי גירוד, טוטו, לוטו, הימורים על משחקי ספורט, הימורים באינטרנט, הימורים במכונת מזל, פוקר, בשוק המניות ועוד. מדי פעם, אצל חלק מהאנשים הימורים הופכים לבלתי נשלטים והם מאבדים את היכולת לבחור מתי וכמה להמר.

סימנים לבעיית הימורים

הריגוש מעצם המשחק והסיכוי, לכאורה, לזכייה כספית מידית, מושך רבים להתנסות בהימורים. בעיית הימורים מתחילה כאשר אדם מפסיד כספים, צובר חובות ועדיין ממשיך להמר. כפי שמכור לאלכוהול אינו יכול לשלוט בכמות השתייה שלו, גם כאן מתבטאת חוסר היכולת לשלוט בכמויות, רק שכאן הכמויות מתורגמות לכסף. חוסר מודעות גורם למצב של התמכרות המביאה את המהמרים לירידה באיכות החיים, לפגיעה במערכות יחסים חברתיים ומשפחתיים וכמובן פגיעה בעבודה. סימנים אלו יובילו בדרך כלל להידרדרות עד תהליך מכוון של גמילה מהימורים.

בנוסף, המהמרים הכפייתיים מסגלים מהר מאד דפוסי הישרדות עבריינית, המתחיל בהכחשה וטיוח מעשיהם, ממשיך בשקרים והסתרה במיוחד למשפחה וחברים, ויכול להגיע גם למעשי סחיטה וגניבה וכל זה כדי לממן את ההתמכרות להימורים. הימור כפייתי הוא הרסני למהמר, למשפחתו, לחבריו וכל הסובבים אותו. ולכן חשוב להגיע לגמילה מהימורים עם צוות מקצועי כמה שיותר מהר.

לסיכום, בהתחלה הימורים מרגישים כמו משחק תמים, כיפי המעביר את הזמן, אבל עד מהרה, משחקים "תמימים" וה"כיפיים" הופכים לעניין שבשגרה, וככל שסכומי הכסף עליהם מהמרים עולים – כך גם הריגוש עולה. המכורים להימורים מגלים במהרה, כי הם מפסדים כסף וצוברים חובות. בשלב זה, הם ממשיכים להמר כדי לנסות לכסות את החובות. פעולה שמזינה את מעגל ההתמכרות ויוצרת קושי לצאת ממנה לבד. רק במרכז גמילה “רנסאנס – ויקטוריה” – מוסד גמילה מהגדולים בישראל המתמחה בגמילה מהימורים, אלכוהול וסמים. באמצעות ליווי אישי צמוד ומתן טיפול מתאים, המהמר יוכל להתחיל בחיים חדשים. ליצירת קשר חייג עוד היום 1-800-205-077 :

 

 

 

.

 

הוספת מאמר לאתר?

    קידום אתרים בישראל קידום אתרים בישראל
    Skip to content